Kui me mõistame iseennast, siis mõistame ka Universumit ja eraldatus kaob.

Kui energia on negatiivne, siis võib mõnel esineda täna agressiivseid ja järske väljaütlemisi teiste inimeste suhtes. Sealjuures tuletatakse meelde ammu unustatud möödalaskmisi. Emotsioonid ei allu kontrollile. Tundub, et oleme nagu surnud ringis ning kuna me ei saa kuidagi elu mõjutada, vallandame oma viha ümbritsevate inimeste peale.

Teisi võib tabada alateadlik hirm pere teemadel. Muretsetakse nii tühja-tähja kui tõsisemate asjade pärast – tuleviku teemad, kuidas raha teenida, kuidas pere toita, äkki miskit juhtub, hirmud laste pärast jne. Kõik see viib selleni, et kiputakse lähedasi õpetama, kuidas elama peaks.  Seejuures ei tehta seda mitte rahulikult, vaid närviliselt ja paanitsedes. Võib ka juhtuda, et täna ei tulda toime tavaliste koduste probleemida lahendamisega. Lõpetatakse tegevus või jäetakse pooleli. Mõnda vaevab kurbus ja igatsus ning see, et teha on liiga palju ning mitte kuidagi ei jõua midagi tehtud ega saa muuta. Põhjus võib peituda selles, et pole terviklikkust ning midagi on puudu, ka selles, et me ei ela praeguses hetkes, elame kas minevikus või tulevikus. Näeme kõiges ainult raskusi ega märka ülejäänut.

Kui me liigume päeva energia positiivses pooles, siis me hindame elu siin ja praegu, hindame seda, mis on hetkel oluline ja ei muretse pisiasjade pärast. Me õpime elama hetkes nüüd ja praegu. Kui oleme millestki väsinud või tüdinud võib alati seda muuta – proovida midagi uut ning kui vaja pöörduda tagasi esialgse juurde. Kuid me ei muretse pidevalt mineviku ega tuleviku pärast.

Nendes energiates suudame me julgelt ja kergelt vastu võtta otsuseid, kuid ei ole oluline, et need kohe ja praegu ka täidetud saavad. Samas on meil jõudu ja energiat lõpetada kodused toimetused, mis vajavad tegemist ning veedame aega lähedaste seltsis – vaatame telerit, jalutame väljas, võtame ette midagi koos, mis just kellelegi sobib. Säilitame tasakaalu ja rahuliku meele. Naudime olemist praeguses hetkes. Ei muretse pisiasjade pärast, sest teame, et kõik saab tehtud õiges ajahetkes.